Gallery

2019 ALP Graduates

Tina Boone, Joyce Brooks, Dannielle Burton, Ann Marie Butte, Carmen Carver, Sara Christensen, Theresa Conley, Shelley Crick, Shaun Engstrom, Candace Erickson, Christopher Glantz, Sue Hyer, Sabrina Larivee, Robbie Mountain, Marina Lisa Nieblas, Sharon Peerenboom, Jennifer Puentes, Nohemi Ramos, Willie Rhodes, Kim Ritts, Kris Scott, Emerald Shirley, Sara Slater, Nick Stumpf, Brett Timm, Danielle Willey, Brent York

2018 ALP Graduates

Mandy Allen, Chittirat Amawattana, Tammy Baumann, Magnus Bernhardt, Tracy Davila,

Andrew DeLacy, Berenise Delgado, Roderick Edwards, Winnie Evans, Donna Ferry, Heather Gaona, Ann Marie Garber, Nicholas J. Hennemann, Brian Holman, Katie Hubler, Andrey Kaftanchikov, Brenda Martin, Stephanie Miller, Tim Miller, Katherine Morrison, Gabby Nunley, Sarah Rosenau, Donna Steig, Michelle Sullivan,

Kara Williams, Benita Wills

2018 MLP Graduates

Connor Anderson, Ken Armstrong, Kirk Barham, Cathy Byrne, Loren Calkins, Gail Carter, Fabian Casarez, Alex Cheng, Mitch Davison, Lili F├╝rchtenicht-Wright, Amy Gibbs, Denice Hardy, Leah Harrington, Stephanie Kalez, Alex Nelson, Sean Nickerson, Dianna Price-Eastburn, Kimberly Riddell, Hayley Tews, Sarah Villarreal, Martha Wildfang, Chris Wytoski

2017 MLP Graduates

Heidi Anderson, Kevin Arnzen, Heber Bray, Justin Butteris, Matt Davey, Heidi Denham, Emerida Gonzales, Chris Gerdes, John Greisen, Dani Harp, Meghan Jorgenson, Kelly Kaelin, Kristin Kahler Jones, Monica Love, Tammy A. Mathews, Amy McCoy, Daniel Miller, David Pedro, Dan Quigley, Paul Reilly, Rebecca Reynolds Bolden, Leroy Shye, Scott Swearingen, JoLene Swint, Cindy Vinton

2016 ALP Graduates

Lou-Ellen Bissell, Teresa Brasfield, Jennifer Busey, Stephanie Bush, Beth Crowe, Joe Donahue, W. Terry Frueh, Mary L. Hamby, Heather Hawes, Carl M.Krigbaum, Lori McCauley, Cara McFetridge, Jamie McKay, Tracy G. Olander, Robin Peterson, Jami Quiring, Michael Scott, Tracy Skvarch-Pfannes, Jyll Smith, Toby Stang, Roy Suarez, Marie Trucco, Summer Warner, Alison J. Wiley, Talon J. Wood

2015 MLP Graduates

Susan Anderson, Brenda Bayes, Jason Brockie, Clay Courtright, Stephanie Cross, Dan Dedera, Paul DePalma, Travis Irvin, Ross Kihs, Stephen Krohn, Sarah Lien, Sonya McIntosh, Joe Messman, Gary Muller, Paul Panzica, Justin Parker, Carole Paulson, Tasha Petersen, Ivan Presnyy, Guy Rodrigue, Dan Schewlakow, Susan Schlipf, Jayashree Srinivasan, Shawn Waite, Stephanie Zellner

2014 ALP Graduates

Bryan Gebhardt, Chad Davis, Colynn Elder, Dale Penegor, Dan Shanahan, Darlene Weaver, Daron Prara, Erin Towne, Gary Keys, Gene Rhoades, Jacob Hatfield, John Knieling, Kelly Crain, Kevin Nygren, Lydia Plukchi, Mary Nekuda, Matthew Ivan David White, Nataly Huerta, Nori Hiramatsu, Ray Bottenberg, Roberta Kropf, Rob Midturn, Sanjuana Cantu, Sarah Wunsch, Sophia Sakoff, Susanna Ramus, Thomas Jaeger, Tova Peltz

2013 Team Lead Graduates

Mandy Compton, Amy Pfieffer, Angie Johnson, Ann Rittenhouse, Brian Fahey, Carole Paulson, Chuck Wells, Chris Wilhelm, Craig Veelle, Darcy French, Dave Cozzie, Dawn Vlahandreas, Dennis Wallace, Desi Villaescusa, Doug Johnson, Gary Muller, Griselda Solano-Salinas, Jan Flowers, Jeff Nelson, Jeremy Groom, John Brockamp, Karla Tackett, Kelly Bruce, Leah Hinton, Maggie Riley, Mark Gharst, Melissa Sutkowski, Michele Porath, Nathan Seable, Rhonda Reich, Sabrina Hay

2012 MFT Graduates

Bryant Bischof, Brenda Brown, Gar Burroughs, Patti Caswell, John Cody, Paul H. Egbert, Kevin Erickson, Mini Fernandez, Clay Flowers, Rebecca Folz, V. Dean Freeze, Jr., Debbie Gage, Randy Gengler, Geri Greeno-Sanders, Rebecca Jasso, Jarod E. Johnson, John Johnson, Shane R. Johnson, Stacey Johnson, Raymond Mabey, Joseph Mabonga, Robert Reish, Matt Rippee, Michael D. Rose, Dick Upton, Heather Wills, Tracy Wroblewski

2012 Coaches Apprenticeship Graduates

Chris Andrews, Frannie Brindle, Jan Dean, Tami Dohrman, Deanna Dyer, Beth Enos, Gary Farnsworth, Krista Fegley, Daniel Killam, Jane Lee, Lisa Martinez, Julie Pearson, Susan Stephens, Belinda Teague, Lisa VanLaanen